Porady oraz opinie prawne z zakresu prawa autorskiego

Do każdego naszego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

Bierzemy pod uwagę potrzeby naszych klientów oraz na ich bazie ustalamy warunki współpracy. Daj nam znać, a skontaktujemy się z tobą i przedstawimy koszty usługi.

Jestem radcą prawnym, absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego, na którym ukończyłem studia na kierunku administracja, a następnie prawo. Od 2017 roku jestem członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku. Doświadczenie zawodowe zdobywałem już od 2013 roku współpracując z renomowanymi trójmiejskimi kancelariami. Od 2018 roku prowadzę własną działalność gospodarczą.

Krzysztof Malejko

RADCA PRAWNY,
ZAŁOŻYCIEL M.IN. Pismoteka.pl ORAZ PrawoKreatywnych.pl

Kliknij by zadzwonić do mnie

Zapewne nieraz słyszałeś powiedzenie „Lepiej zapobiegać, niż leczyć”. Jakkolwiek to sformułowanie jest  oklepane, to należy się z nim w pełni zgodzić. Pomimo tego, że świadomość prawna w społeczeństwie rośnie, to w dalszym ciągu jest ona na dość niskim poziomie. Objawia się to zwłaszcza w sytuacji, kiedy osoba powinna pierwszy kontakt z prawnikiem. Problem jest częstokroć bagatelizowany. Kiedy faktycznie pojawiają się negatywne skutki, to niestety w wielu wypadkach jest już za późno. Koszt porady prawnej zazwyczaj zaczyna się od 50 zł. Natomiast samo przedstawienie problemu nic nie kosztuje. Dobry prawnik zawsze poinformuje Cię o ryzyku z niedopełnieniem pewnych obowiązków, nawet jeśli nie skorzystasz z jego usług.

Jak to działa?

1) ZADZWOŃ LUB NAPISZ
Zadzwoń, napisz lub zostaw do siebie namiar. Podczas rozmowy ustalimy dogodny termin oraz poznasz koszt porady.
2) PORADA
Podczas porady wyjaśnię wszystkie zagadnienia związane z problemem oraz postaram się znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie.
3) PYTANIA?
Oczywiście po czasie nasunąć Ci się mogą dodatkowe pytania. Nie martw się! Przez pewien czas pozostaję do twojej dyspozycji, na wypadek, gdyby nasunęły Ci się jeszcze jakieś pytania.

Najczęściej zadawane pytania

Nie jestem w stanie jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Najcześciej cena ta oscyluje w granicach od 100 do 300 zł. Ostateczny koszt usługi zależy od wielu czynników. Złożoności zagadnienie, czasu poświęconego na rozwiazanie twojego problemu czy też samej długości spotkania lub też terminu. Dlatego też oferuję bezpłatną wycenę twojej usługi. Wystarczy, że podeślesz mi informacje o twojej sprawie, a ja w odpowiedzi zwrotnej przedstawię Ci wycenę. 

Wszystko zależy od twoich potrzeb. Jeśli chcesz wyłącznie rozwiać swoje wątpliwości, to najczęściej wystarczy porada prawna. Jeśli jednak chciałbyś mieć wszystko spisane, bo na przykład chcesz załączyć tę opinię prawną do innego pisma, to korzystniejsza może być dla Ciebie opinia prawna. 

W przypadku opinii prawnych kluczową kwestią jest uzgodnienie pasujących Tobie terminów. Najczęściej porada może odbyć się jeszcze tego samego lub następnego dnia. W przypadku opinii prawnych termin ten może być dłuższy ze względu na konieczność sporządzenia pisma w oficjalnej formie. 

Porady prawne mogą zostać udzielone w siedzibie mojej kancelarii, która znajduje się w centrum Gdańska. Jednakże ze względu na fakt, że moi klienci znajdują się na terenie całego kraju przewiduję również możliwość kontaktu ze mną za pomocą skype, maila lub telefonicznie.

Oczywiście, jednakże ze względu na częste wyjazdy konieczne jest wcześniejsze skontaktowanie ze mną w celu ustalenia terminu. Możemy spotkać się w siedzibie kancelarii, mieszczącej się w Gdańsku przy ulicy Czopowej 14(niedaleko kładki na ołowiankę, Muzeum II Wojny Światowej oraz Żurawia). Jednakże nie wykluczam również spotkania w innym indywidualnie ustalonym miejscu. 

Dla przebiegu spotkania najlepszym rozwiązaniem będzie, jeśli przed spotkaniem podeślesz ważne dla twojej sprawy dokumenty oraz krótko nakreślisz problem. Przygotuj również za wczasu listę zagadnień, które chcesz poruszyć. 

Zostaw do siebie kontakt, a niezwłocznie się do Ciebie odezwiemy!